Informujemy, że strona www.multicooker.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. OK, zamknij
800 800 191 — Infolinia sklepu czynna: 8:00-16:00 (połączenie bezpłatne) — Infolinia sklepu czynna: 8:00-16:00 (połączenie bezpłatne)


SerySer domowy

Czas przygotowywania: 15 + 10 + 10 minut

Wybierz swoje urządzenie:

Więcej informacji o multicookerze

Udostępnij przepis:

Składniki

Twaróg (9%) 1 kg
Mleko 3,2% 1 l
Masło śmietankowe 130 g
Jajka 100 g / 2szt.
Soda 10 g
Sól 10 g
Przyprawy

Sposób przygotowywania

1

Twaróg przepuścić przez maszynkę do mielenia mięsa, żółtka oddzielić od białek, masło śmietankowe zmiękczyć.

2

W oddzielnym naczyniu wymieszać na jednolitą masę: masło śmietankowe, żółtka, sodę i sól. Do misy multicookera wlać mleko, zamknąć pokrywę.

3

Przyciskiem „MENU” wybrać program „OATMEAL”. Przyciskami „HOUR” i „MIN” ustawić czas przygotowywania 15 min. Przygotowywać do zakończenia pracy programu. Następnie otworzyć pokrywę i dodać do mleka twaróg, wymieszać na jednolitą masę.

4

Zamknąć pokrywę i wybrać program „REHEAT/CANCEL” na 10 min. Czystą gazę namoczyć w zimnej wodzie, złożyć na 2 warstwy i umieścić w durszlaku. Gorącą masę twarogową przelać do durszlaka, odczekać aż serwatka ścieknie. Mocno zawiązać gazę i powiesić nad zlewem, odczekać aż ścieknie nadmiar wody. Następnie przełożyć twaróg do oddzielnego naczynia, wymieszać z mieszanką masła i żółtek na jednolita masę.

5

Otrzymaną masę włożyć do misy multicookera, przyciskiem „MENU” ustawić program „MULTICOOK”. Przyciskiem „TEMPERATURE” ustawić 80 °С. Przyciskami „HOUR” i „MIN” ustawić czas przygotowywania 10 min. Wcisnąć i przytrzymać przez kilka sekund przycisk „START”. Przygotowywać do zakończenia pracy programu mieszając cały czas, do momentu kiedy masa zacznie topnieć i nie będzie się ciągnąć.

6

Oddzielne naczynie nasmarować masłem śmietankowym, przełożyć do niej gorącą masę serową, z wierzchu docisnąć i odstawić do lodówki na 10-12 godzin.

!

Porada: ser podawać z miodem i orzechem włoskim.

Znaleziono 0 jaj oraz 0 Króliki! Twój rabat — 0%!