Informujemy, że strona www.multicooker.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. OK, zamknij
800 800 191 — Infolinia sklepu czynna: 8:00-16:00 (połączenie bezpłatne) — Infolinia sklepu czynna: 8:00-16:00 (połączenie bezpłatne)


DeseryChałwa klasyczna

Czas przygotowywania: 1 godzina 20 minut + 2 godziny

Wybierz swoje urządzenie:

Więcej informacji o multicookerze

Udostępnij przepis:

Składniki

Słonecznik łuskany 400 g
Mąka pszenna 150 g
Cukier 100 g
Masło roślinne 100 g
Woda 100 ml

Sposób przygotowywania

1

Nasiona słonecznika włóż do misy multicookera. Naciśnij przycisk „Menu” i za pomocą przycisków „+” oraz „-” wybierz program „FRY”. Dwukrotnie naciśnij przycisk „OK” i za pomocą przycisków „+” oraz „-” ustaw czas przygotowania na 30 minut. Naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund przycisk „Start/Keep warm”.

2

Zaczekaj do momentu zakończenia pracy programu, od czasu do czasu mieszając. Naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund przycisk „Reheat/Cancel”. Nasiona przesyp do oddzielnego naczynia i miksuj przy użyciu blendera do uzyskania jednolitej konsystencji.

3

Mąkę wsyp do misy multicookera. Zamknij pokrywę urządzenia. Naciśnij przycisk „Menu” i za pomocą przycisków „+” oraz „-” wybierz program „FRY”. Dwukrotnie naciśnij przycisk „OK” i za pomocą przycisków „+” oraz „-” ustaw czas przygotowania na 30 minut. Naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund przycisk „Start/Keep warm”.

4

Zaczekaj do momentu zakończenia pracy programu, od czasu do czasu mieszając. Następnie naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund przycisk „Reheat/Cancel”. Następnie mieszaj mąkę ze zmielonymi nasionami słonecznika aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

5

Wlej wodę do misy multicookera, dodaj cukier i wymieszaj. Zamknij pokrywę multicookera. Naciśnij przycisk „Menu” i za pomocą przycisków „+” oraz „-” wybierz program „SOUP”. Dwukrotnie naciśnij przycisk „OK” i za pomocą przycisków „+” oraz „-” ustaw czas przygotowania na 20 minut. Naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund przycisk „Start/Keep warm”.

6

10 minut przed zakończeniem pracy programu dodaj masło śmietankowe i wszystko dokładnie wymieszaj przy użyciu trzepaczki. Zaczekaj do zakończenia pracy programu. dodaj syrop do masy z nasion słonecznika i mąki, a następnie wszystko dokładnie wymieszaj. Masę włóż do formy i wstaw do lodówki na 2 godziny.

!

Porada: chałwę można udekorować nasionami słonecznika.

Znaleziono 0 jaj oraz 0 Króliki! Twój rabat — 0%!