Porady

Jakie funkcje powinna mieć dobra wyciskarka wolnoobrotowa?

Autor Dagmara Zielińska
Dagmara Zielińska23.05.20242 min.
Jakie funkcje powinna mieć dobra wyciskarka wolnoobrotowa?

Zakup wyciskarki wolnoobrotowej, z pomocą której przyrządzisz wyśmienite i świeże soki dla całej rodziny, to doskonała inwestycja w zdrowie najbliższych. Szeroki asortyment tego typu urządzeń obejmuje modele w różnych przedziałach cenowych, o odmiennych parametrach i rozmaitych dodatkowych funkcjonalnościach. Tak szeroka oferta wyciskarek wolnoobrotowych może sprawić, że niejedna osoba może się pogubić. W artykule podpowiadamy, na jakie funkcje sprzętu warto zwrócić uwagę, tak aby wybrać wyciskarkę idealnie trafiającą w potrzeby wszystkich domowników.

Podwójne filtrowanie, regulacja gęstości soków i nasadka do sorbetów - przydatne funkcje wyciskarki

Planując zakup sprzętu kuchennego, warto sięgać do zestawień modeli opracowywanych przez osoby doskonale znające branżę AGD. Możesz na przykład przejrzeć wyciskarki wolnoobrotowe - ranking 2024 - dzięki któremu usystematyzujesz swoją wiedzę na temat urządzeń dostępnych aktualnie na polskim rynku. Autorzy tego rodzaju rankingów zazwyczaj biorą pod uwagę funkcjonalności pozwalające na przygotowanie w wyciskarce wolnoobrotowej wartościowych soków o różnej gęstości oraz smakowitych, słodkich deserów.

Nieoceniona dla amatorów soków warzywnych i owocowych jest funkcja podwójnego filtrowania oraz regulacja konsystencji soku, pozwalająca na uzyskanie produktu o pożądanej gęstości. Jeśli zaliczasz się do miłośników sorbetów, smakowych lodów bądź innych deserów na bazie owoców, koniecznie sięgnij po sprzęt wyposażony w nasadki do ich przygotowywania. Aby delektować się świeżym chłodnym sokiem, warto też postawić na wyciskarkę z funkcją kruszenia lodu.

Zadbaj o bezpieczeństwo użytkowania wyciskarki wolnoobrotowej

Podczas wyboru modelu wyciskarki wolnoobrotowej koniecznie należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo sprzętu i funkcjonalności pozwalające na jego długie użytkowanie. Funkcją, która zapobiegnie przeciążeniu urządzenia, jest zabezpieczenie przed przegrzaniem. Doskonałe rozwiązanie stanowią także blokady uniemożliwiające nieprawidłowe korzystanie ze sprzętu, a wśród nich zabezpieczenie przed jego niewłaściwym montażem bądź uruchomieniem wyciskarki bez uprzedniego nałożenia pokrywy.

Standardem w wyciskarkach wolnoobrotowych jest funkcja "reverse", czyli bieg wsteczny. Pozwala ona uniknąć uszkodzenia sprzętu w przypadku jego zapchania przez owoc. Uruchamiając bieg wsteczny, urządzenie samodzielnie radzi sobie z problemem. Dzięki temu nie ma konieczności żmudnego i czasochłonnego rozkręcania sprzętu, aby usunąć przyczynę awarii.

Wyciskarki wolnoobrotowe - komfort czyszczenia sprzętu

Dla komfortu użytkowania wyciskarki wolnoobrotowej niezwykle istotna jest też łatwość pielęgnacji sprzętu. Wiele modeli urządzeń producenci wyposażają w system EasyClean, pozwalający na bezproblemowe czyszczenie wyciskarki po każdym użyciu. Taka funkcjonalność to ogromna wygoda oraz oszczędność czasu dla osoby obsługującej sprzęt. Równie istotne są udogodnienia ułatwiające sprzątanie kuchni po przygotowaniu soku owocowego bądź deseru. Do najbardziej przydatnych należy blokada kapania, która skutecznie zapobiega wyciekaniu resztek soku po zakończeniu użytkowania sprzętu. Funkcja ta zapewnia znakomitą ochronę blatu przed pobrudzeniem i czyni sprzątanie kuchni mniej pracochłonnym.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Kamień do pizzy z łopatką: Przewodnik po pieczeniu pizzy w Multicookerze
  2. Ile kosztuje Thermomix? Polacy pokazują palcem na robot kuchenny
  3. Ryż do sushi perfekcyjnie przygotowany: krok po kroku
  4. Potrawy z Grilla Elektrycznego - Przepisy i Pomysły
  5. Dania bez tłuszczu: zdrowe i smaczne przepisy na każdy dzień
Autor Dagmara Zielińska
Dagmara Zielińska

Cześć, kulinarni pasjonaci! Jestem Dagmara i serdecznie witam Was na blogu poświęconym sztuce gotowania i przepisom. Uwielbiam eksperymentować w kuchni i dzielić się moimi ulubionymi daniami, trikami kulinarymi i inspiracjami kulinarnymi. 

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły