Porady

Butla Turystyczna 3 kg - Gazowa Butla 3kg - Turystyczna Butla Gazowa 3 kg

Autor Jolanta Kubiak
Jolanta Kubiak01.01.20248 min.
Butla Turystyczna 3 kg - Gazowa Butla 3kg - Turystyczna Butla Gazowa 3 kg

Butla Turystyczna 3 kg to niezbędne wyposażenie każdego turysty, biwakowicza czy karpiarza. Lekka i poręczna butla gazowa o pojemności 3 kg zapewnia mobilne źródło gazu do gotowania lub ogrzewania w plenerze. Jest bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem do amatorskiego i rekreacyjnego korzystania.

Kluczowe wnioski:
 • Butla turystyczna 3 kg waży zaledwie 5,5 kg i jest wygodna w transporcie.
 • Z litrowej butli gazowej 3 kg wystarczy na ok. 15-20 godzin gotowania posiłków.
 • Standardowe zawory i przyłącza butli turystycznych 3 kg pasują do większości turystycznych kuchenek i ogrzewaczy.
 • Butle turystyczne 3 kg są bezpieczne w użytkowaniu, regularnie testowane i posiadają aktualne dopuszczenia.
 • Cena butli turystycznej 3 kg wraz z gazem jest niska, a butlę taką można wielokrotnie napełniać ponownie.

Butla turystyczna 3 kg - wygoda i bezpieczeństwo

Butla turystyczna o pojemności 3 kg to podstawowe wyposażenie każdego biwakowicza, turysty pieszego czy rowerowego. Lekka, poręczna butla gazowa zapewnia mobilne źródło gazu do przygotowywania posiłków lub ogrzewania w trakcie wypoczynku na łonie natury.

Standardowa butla gazowa 3 kg waży zaledwie około 5,5 kg, więc bez problemu zmieści się do plecaka lub bagażnika roweru. Jedno napełnienie takiej turystycznej butli 3 kg wystarczy średnio na 15-20 godzin gotowania na kuchence turystycznej. Butle tego typu są też bezpieczne i wygodne w użytkowaniu.

Sprawdzone zawory i przyłącza

Butle turystyczne 3 kg mają standardowe zawory i systemy mocowania, dzięki czemu pasują do większości dostępnych na rynku turystycznych kuchenek, lamp, ogrzewaczy czy lodówek kempingowych.

Nie trzeba martwić się o dodatkowe redukcje czy specjalne złącza. Wystarczy podłączyć uniwersalny wąż z zaworem i można bezpiecznie używać turystycznej butli gazowej 3kg do przyrządów kempingowych i biwakowych.

Regularne badania i atesty

Butle przeznaczone do użytku turystycznego poddawane są regularnym badaniom i testom. Sprawdza się między innymi szczelność, wytrzymałość na ciśnienie czy prawidłowe działanie zaworów.

Dzięki temu można mieć pewność, że turystyczna butla gazowa 3 kg jest bezpieczna i zgodna ze wszystkimi normami. Na butli znajdują się stosowne oznaczenia, daty ważności badań i numer identyfikacyjny.

Gaz butlowy 3 kg do turystyki pieszej i rowerowej

Lekka i poręczna butla turystyczna 3 kg doskonale sprawdza się zarówno podczas turystyki pieszej, jak i wycieczek rowerowych. Pozwala na elastyczne biwakowanie w dowolnym miejscu bez konieczności korzystania z infrastruktury kempingowej.

Butlę 3 kg bez problemu transportuje się w plecaku lub bagażniku rowerowym. Wystarczy jedno napełnienie takiej butli gazowej 3kg aby przez kilka dni gotować na turystycznej kuchence podczas biwakowania lub wędrówki.

Turystyczna butla 3 kg to niezastąpione źródło gazu podczas wypoczynku na łonie natury, zarówno dla piechurów, jak i rowerzystów.

Mobilna kuchnia i ogrzewanie

Dzięki niewielkim rozmiarom, butlę turystyczną 3 kg wraz z kuchenką turystyczną można z łatwością przenosić między biwakami w górach czy nad jeziorem. To wygodne, mobilne wyposażenie do przygotowywania ciepłych posiłków i napojów.

Dodatkowo standardowa butla gazowa turystyczna 3 kg podłącza się bez problemu do przenośnych ogrzewaczy czy lamp biwakowych. Dzięki temu turysta piechur lub rowerzysta zyskuje mobilne źródło ciepła i światła podczas biwakowania poza stałymi kempingami.

Czytaj więcej: Najlepsze tabletki do zmywarek 2023 - ranking i porady

Bezpieczna butla gazowa 3 kg w podróży

Wielu turystów obawia się zabierać ze sobą butlę gazową z powodu ryzyka wybuchu czy nieszczelności. Tymczasem nowoczesne butle gazowe 3kg o przeznaczeniu turystycznym i rekreacyjnym są w pełni bezpieczne podczas transportu i użytkowania.

Średnica butli 12 cm
Wysokość 49 cm
Waga 5,5 kg

Przede wszystkim butle te są bardzo małe - ich wymiary i ciężar sprawiają, że bez trudu można je transportować w plecaku i bagażniku rowerowym. Mocny stalowy zbiornik wytrzymuje uderzenia i wstrząsy. Dodatkowa osłona z tworzywa chroni całą turystyczną butlę gazową 3 kg przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Turystyczna butla propan-butan 3 kg wyposażona jest też w specjalnie zaprojektowany zawór, który w razie wykrycia nieprawidłowego spadku ciśnienia automatycznie odcina dopływ gazu. To zabezpieczenie przed potencjalnym niekontrolowanym wyciekiem w przypadku uszkodzenia.

Niezbędne wyposażenie turystyczne 3kg butla

Butla Turystyczna 3 kg - Gazowa Butla 3kg - Turystyczna Butla Gazowa 3 kg

Lekka i poręczna butla gazowa 3kg stanowi niezbędny element ekwipunku każdego turysty wybierającego się na wielodniową wyprawę w góry czy nad jeziora. Zapewnia elastyczność i niezależność - bez ciągłej konieczności korzystania ze stałych punktów gastronomicznych lub drogich restauracji.

Turysta wyposażony w butlę turystyczną 3 kg wraz z kuchenką turystyczną może swobodnie biwakować w dowolnym malowniczym miejscu i przyrządzać ciepłe posiłki oraz gorące napoje. To komfort psychiczny i oszczędność pieniędzy podczas turystycznych wojaży.

Butle turystyczne 3 kg ze względu na niewielki ciężar i rozmiary bez problemu mieszczą się do większości plecaków i bagażników rowerowych. Dzięki temu turysta zyskuje mobilność i elastyczność podczas wycieczek górskich czy wędrówek nad jeziora.

Łatwe tankowanie gazu

Gdy gaz z turystycznej butli 3kg się kończy, taką butlę można w prosty sposób ponownie napełnić w wielu punktach wymiany gazu. Nie trzeba kupować kolejnej nowej butli, co pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Można też zabrać na wyprawę turystyczną zapasową butlę gazową 3 kg i po prostu wymienić ją, gdy się opróżni. Dzięki temu zyskuje się mobilność i niezależność nawet podczas kilkutygodniowej wędrówki po górskich szlakach.

Turystyczna butla propan-butan 3 kg na biwak

Sprawdzonym paliwem do turystycznych butli gazowych jest mieszanka propan-butan. Jest ona bezpieczna, a przy tym zapewnia wysoką kaloryczność i dobrze sprawdza się zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

Pełna turystyczna butla propan-butan 3 kg wystarcza średnio na 15-20 godzin pracy turystycznej kuchenki gazowej. To oznacza, że z jednego napełnienia takiej butli gazowej turysta może przez kilka dni gotować posiłki i napoje dla siebie i ewentualnych towarzyszy podczas biwakowania.

Mieszanka LPG

Propan-butan nazywany jest też potocznie gazem LPG, czyli skroplonym gazem ropopochodnym. Składa się w 70-90% z propanu oraz 10-30% butanu. Jest to mieszanka bezwonna, bezpieczna i łatwopalna.

Stosowana jest powszechnie w turystyce i rekreacji między innymi do zasilania przenośnych kuchenek, lamp biwakowych, ogrzewaczy czy też lodówek turystycznych. Podczas normalnego ciśnienia i temperatury zachowuje się jak gaz, ale pod wpływem niewielkiego ściśnięcia przechodzi w stan ciekły.

Mobilne wyposażenie kempingowe 3kg butla gazowa

Lekkie i poręczne butle turystyczne 3 kg to idealne wyposażenie kempingowe dla osób ceniących mobilność i elastyczność. Pozwalają urządzać prowizoryczne mini-kempingi w dowolnym malowniczym miejscu, a nie tylko w mocno obleganych kempingach przy szlakach turystycznych.

 • Niewielki ciężar ułatwia transport butli 3 kg między rozstawionymi namiotami
 • Wystarczy jedno napełnienie takiej butli by przez kilka dni gotować posiłki dla całej załogi

Posiadanie turystycznej butli gazowej 3 kg to podstawa profesjonalnego kempingu z dala od cywilizacji. Zapewnia niezależność i możliwość przyrządzania ciepłych posiłków mimo braku dostępu do prądu i bieżącej wody.

Butle gazowe 3kg ze względu na niewielki rozmiar i wagę bez problemu transportuje się pomiędzy namiotami rozstawionymi nad malowniczym jeziorem lub w górskiej dolinie. Ponadto jedno napełnienie turystycznej butli 3 kg w zupełności wystarcza do przygotowania ciepłych posiłków dla całej kilkuosobowej grupy przez okres kilku dni.

Podsumowanie

Butla turystyczna 3 kg to niezastąpione wyposażenie każdego biwakowicza, turysty pieszego i rowerowego. Niewielki ciężar pozwala bez problemu transportować butlę gazową 3kg w plecaku lub bagażniku rowerowym. Jedno napełnienie takiej turystycznej butli 3 kg wystarcza średnio na 15-20 godzin gotowania posiłków na kempingowej kuchence turystycznej.

Butla gazowa turystyczna 3 kg zapewnia niezależność i możliwość przyrządzania ciepłych posiłków w dowolnym malowniczym miejscu podczas biwakowania. Nie trzeba korzystać wyłącznie z infrastruktury płatnych kempingów i drogich restauracji. To oszczędność pieniędzy i większy komfort psychiczny na turystycznych szlakach.

Butle turystyczne 3 kg poddawane są regularnym badaniom, dzięki czemu można mieć pewność, że są bezpieczne i spełniają rygorystyczne normy. Posiadają certyfikaty, dopuszczenia i oznaczenia ważności badań. Bez obaw można więc zabrać butlę 3kg na turystyczną wyprawę w góry czy nad jeziora.

Gdy gaz propan-butan w turystycznej butli 3 kg się kończy, taką butlę można wielokrotnie ponownie napełniać w wymianie gazu. Nie trzeba za każdym razem kupować nowej butli, co pozwala sporo zaoszczędzić pieniędzy przez lata aktywności turystycznej.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 3.25 Liczba głosów: 4

5 Podobnych Artykułów:

 1. Kamień do pizzy z łopatką: Przewodnik po pieczeniu pizzy w Multicookerze
 2. Schudniesz czy się zatrujesz? 10 kombinacji składników, których musisz unikać
 3. Przygotowanie suszonych grzybów: najlepsze metody kuchenne
 4. Ile Piec Pizzę Guseppe - Sprawdź naszą pyszną pizzę z Guseppe
 5. Smaki Turcji: przepisy na autentyczne dania tureckie
Autor Jolanta Kubiak
Jolanta Kubiak

Cześć! Jestem weganką od 5 lat i uwielbiam eksperymentować w kuchni z różnymi zamiennikami nabiału i jajek. Moją pasją jest pieczenie ciast, tortów i cupcake'ów bez jajek, mleka i masła. Na blogu znajdziecie mnóstwo oryginalnych przepisów, technik wypieku i dekorowania słodkości rodem z mojej kuchni. Serdecznie zapraszam!


 

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły