Informujemy, że strona www.multicooker.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.
Strona jest dostępna tylko dla osób w wieku 16 lat.

OK, ZAMKNIJ

16 Czerwca 2017

Zalety gotowania w szybkowarze


Gotowanie pod ciśnieniem ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to oszczędność czasu i energii, zachowanie składników odżywczych oraz wyeliminowanie z żywności szkodliwych mikroorganizmów.

Oszczędność czasu i energii

Obróbka termiczna pod ciśnieniem jest znacznie szybsza niż inne metody przygotowywania potraw. Przy pomocy szybkowaru możesz skrócić czas gotowania nawet o 70%. Gotując w szybkowarze potrzebujemy dużo mniej wody (dzięki szczelnemu zamknięciu nie odparowuje). Zużywamy również do 70% mniej energii w porównaniu do gotowania, pieczenia, czy gotowania na parze. Szybkowary elektryczne, takie jak REDMOND RMC-PM4506E lub REDMOND RMC-M110E to jedne z najbardziej energooszczędnych urządzeń kuchennych (mniej prądu zużywa tylko kuchenka mikrofalowa)

Zachowanie składników odżywczych oraz naturalnego smaku potraw

Podczas gotowania pod ciśnieniem ciepło jest rozprowadzane bardzo szybko i równomiernie. Nie ma konieczności zanurzania potrawy w wodzie. Woda jest potrzebna jedynie w ilościach niezbędnych do wytworzenia pary, dlatego witaminy i składniki mineralne nie są wypłukiwane z produktów. Para wodna szczelnie otacza produkty, dostęp tlenu jest więc ograniczony. Brokuły, szparagi czy rośliny strączkowe zachowują swój naturalny zielony kolor oraz substancje fitochemiczne. Produkty gotowane pod ciśnieniem zachowują również swój naturalny smak. Szybkowary elektryczne takie jak multicooker-szybkowar REDMOND RMC-PM4506E lub REDMOND RMC-M110E posiadają unikalny, dokładnie uszczelniony mechanizm gotowania. Z urządzenia nie wydobywa się para, a zapachy nie rozprzestrzeniają się po domu.

Eliminowanie z żywności szkodliwych mikroorganizmów

Gotowanie w szybkowarze odbywa się w temperaturze wyższej niż temperatura wrzenia wody, co skutecznie zabija szkodliwe mikroorganizmy takie jak wirusy czy bakterie. Szybkowar może zastąpić sterylizator do naczyń, słoików, butelek dla dzieci, smoczków czy gryzaków. Ryż, pszenica, kukurydza i fasola mogą zawierać grzybicze trucizny - aflatoksyny. Aflatoksyny to naturalnie występujące mykotoksyny produkowane przez wiele gatunków grzybów Aspergillus, na skutek nieprawidłowego przechowywania żywności, na przykład w warunkach wysokiej wilgotności. Wywołują pierwotnego raka wątroby oraz przyczyniają się do powstawania innych nowotworów. Gotowanie produktów w temperaturze wrzenia wody lub niższej nie niszczy aflatoksyn. Najnowsze badania przeprowadzone przez koreańskich naukowców wykazały, że gotowanie pod ciśnieniem jest w stanie zmniejszyć ich stężenie do bezpiecznego poziomu. Szybkowar jest też niezbędny przy gotowaniu fasoli, która zawiera toksyczną fitohemaglutyninę, którą zostaje usunięta tylko podczas gotowania w bardzo wysokiej temperaturze przez co najmniej dziesięć minut.

Czytaj także:

Znaleziono 0 jaj oraz 0 Króliki! Twój rabat — 0%!