Informujemy, że strona www.multicooker.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.
Strona jest dostępna tylko dla osób w wieku 16 lat.

OK, ZAMKNIJ

8 Czerwca 2017

Wyciskarka do soków – twój sposób na zdrowie!


Większość soków sprzedawanych w kartonach posiada sporą ilość różnego rodzaju domieszek, takich jak barwniki czy konserwanty, nie wspominając o dodatku cukru. Jak więc łatwo się domyślić, nie są one napojami, które z powodzeniem możemy określić mianem zdrowych i pożytecznych dla naszego organizmu. Zupełnie inaczej jest w przypadku soków uzyskiwanych przy pomocy wyciskarek do soków.

Wyciskarka, a sokowirówka

Jeszcze do niedawna sporą popularnością cieszyły się sokowirówki, które – w teorii – oferowały swoim użytkownikom ten sam rodzaj koktajlu, co wyciskarki. Czy aby na pewno? Zdecydowanie nie. Sok uzyskany przy pomocy sokowirówki – w odróżnieniu od tego przygotowanego przez wyciskarkę – posiada zdecydowanie niższą wartość odżywczą. Dlaczego? Ponieważ wysokie obroty wytwarzane przez urządzenie w większym stopniu napowietrzają i utleniają napój. Poza tym soki z sokowirówki o wiele szybciej tracą świeżość, rozwarstwiają się i są po prostu bardziej wodniste. Lubisz koktajle z dodatkiem ziół, trawy cytrynowej czy zielonych liści? Niestety, w przypadku wspomnianych składników sokowirówka po prostu się nie sprawdzi. Warto przy tym dodać, że sporo do życzenia pozostawia również głośna praca urządzenia.

Zalety wyciskarek do soków

Wyciskarka wolnoobrotowa to rodzaj sprzętu, który polecany jest… dosłownie każdemu. Bez względu na to, czy masz zamiar rozpocząć odchudzanie czy też twoim celem jest wyłącznie pełnowartościowa, Sok ze szpinaku zajmuje ostatnie miejsce na liście ulubionych koktajli? Nie przepadasz za – bądź co bądź bardzo zdrową - pietruszką, marchewką czy też selerem naciowym? W takim razie dodaj niezbyt lubiane warzywa do komponowanego soku. Ich dodatek nie wpłynie znacząco na smak, a ty uzyskasz koktalj będący prawdziwą bombą witaminową.

Jaką wyciskarkę kupić?

Obecnie na rynku wyciskarek znajdziemy sporą ilość różnego typu urządzeń. Na które z nich się zdecydować? Jednym z lepszych wyborów będzie wyciskarka jednoślimakowa, taka jak chociażby Redmond RJ-M920S-E czy też Redmond RJ-910S-E. Czym różnią się wspomniane modele? Pierwszy z nich dostępny jest w odcieniach srebra, natomiast do wykonania obudowy wykorzystano stal nierdzewną. Model RJ-910S-E odznacza się natomiast kolorem złotym, zaś jego obudowa została stworzona przy użyciu plastiku. Na tym jednak kończą się różnice pomiędzy wymienionymi sprzętami. Wspólne są natomiast liczne zalety, jakimi mogą poszczycić się wyciskarki Redmond. Każda z nich odznacza się wysoką mocą umożliwiającą wyciskanie soków nie tylko z miękkich, ale także z bardzo twardych owoców i warzyw. Z kolei duża wydajność pozwala na wydobycie co najmniej 85% soku z każdego, użytego produktu! Sprzęty są w pełni bezpieczne dla zdrowia, ponieważ są one produkowane w technologii BPA Free, a tym samym wolne od szkodliwego Bisfenolu A. Na szczególną uwagę zasługuje mała ilość obrotów (jedynie 80 obrotów/min!) Dzięki temu sok nie utlenia się, a na jego powierzchni nie znajdziemy piany; tak charakterystycznej dla koktajli przygotowywanych za pomocą sokowirówek.
Domownicy smacznie śpią, a ty – mimo ogromnej ochoty na świeży sok – odmawiasz sobie wspomnianej przyjemności ponieważ boisz się, że dźwięk wyciskarki obudzi innych lokatorów? Sprzęty marki Redmond pracują tak cicho, że możesz ich używać dosłownie o każdej porze dnia i nocy. Nie musisz również obawiać się awarii urządzeń, gdyż wyciskarki posiadają aż 5 letnią gwarancję producenta. A jeśli martwisz się, że szybko skończą ci się pomysły na receptury soków, to sporą ilość przepisów na sok znajdziesz w dołączonej do zakupu książce.

Czytaj także:

Znaleziono 0 jaj oraz 0 Króliki! Twój rabat — 0%!