Informujemy, że strona www.multicooker.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.
Strona jest dostępna tylko dla osób w wieku 16 lat.

OK, ZAMKNIJ

27 Wrzesnia 2017

Multicooker - idealny sprzęt dla osób chodzących na siłownię


Odżywianie się osoby ćwiczącej

Każdy, kto regularnie ćwiczy, chodzi na siłownię wie, że dla osiągnięcia formy nie wystarczy tylko podejmowany wysiłek fizyczny. Niezwykle istotna jest także odpowiednia dieta. Posiłki spożywane zarówno przez jak i po treningu nie powinny być przypadkowe.

Osoby, którym zależy na uzyskaniu rzeźby swojego ciała powinny przyjąć dietę wysokobiałkową. Stąd wysoka popularność różnego rodzaju koktajli wśród osób, które ćwiczą. Po treningu z kolei dobrze jest włączyć też węglowodany. Istotne jest unikanie po treningach tłuszczy. Dlatego też wracając z siłowni nie powinno się wyciągać z szafy patelni, na której usmażona zostanie kolacja. Znacznie lepiej jest na przykład przygotować coś na parze, białe mięso, ryby, z dużą ilością warzyw. Dobrze jest też jeść ryż, wszelkie rodzaje kasz, które wystarczy ugotować w wodzie. Nie da się jednak ukryć, że wracając z treningu, chce się zjeść coś szybko, a z tego powodu kuszą fast foody.

Co to jest multicooker?

Multicooker marki REDMOND jest urządzeniem, które w znaczący sposób ułatwia przygotowywanie zdrowych, pożywnych posiłków, które będą się idealnie nadawać dla osób trenujących. W każdym modelu, w zestawie znajduje się naczynie do gotowania na parze. Wbrew pozorom, jest naprawdę niezliczona ilość opcji potraw na parze, odpowiednio doprawione nie muszą być wcale mdłe i nudne. W książkach dołączonych do urządzeń znaleźć można mnóstwo zróżnicowanych przepisów, które pozwolą zaplanować szczegółowe menu na wiele dni.

Chociaż multicooker to jedno urządzenie, można równocześnie gotować w nim na przykład ryż i kurczaka - ryż w misie, a kurczaka w specjalnym pojemniku, nakładanym na misę, co znacząco skraca czas przygotowywania potraw. Jeśli naprawdę głodnemu po treningu bardzo się spieszy, producent przewidział opcję express, który pozwala na przykład ugotować kaszę w 15 minut. Istotne jest też to, że w gotowanie nie trzeba ingerować - urządzenie wszystko zrobi samo. Wielu dań nie trzeba nawet mieszać, pilnować aby nic nie wykipiało i tak dalej. Jeśli potrzebna jest ingerencja, w załączonych przepisach znajdują się dokładne instrukcje. Nie ma też możliwości, żeby potrawa przypaliła się - dzięki powłoce nieprzywierającej. Dzięki temu możliwe jest smażenie przy minimalnym użyciu tłuszczu.

Multicookery mają też dodatkową funkcję opóźnionego startu. Urządzenie możemy zaprogramować w ten sposób, że zacznie poddawać obróbce termicznej umieszczone w nim składniki, dopiero o określonej godzinie, na przykład kiedy wyjdziemy z siłowni. Po przyjściu do domu potrawa będzie już gotowa. Mimo sugerowanych przepisów i sporej ilości programów, kreatywność w kuchni możliwa jest także z tym urządzeniem. Niektóre modele (seria REDMOND Smart Home) pozwalają także na sterowanie nimi za pomocą smartfona. Tak naprawdę, gotować można zdalnie - będąc jeszcze poza domem. Urządzenie jest bezpieczne, a ponieważ potraw nie trzeba doglądać, takie rozwiązanie naprawdę się sprawdza.

Mając multicooker, dużo łatwiej jest zaplanować tygodniowe menu i dopasować je do treningów. Co więcej, przygotowywane potrawy są naprawdę dobre, różnorodne i przede wszystkim - po prostu zdrowe. Warto zainteresować się urządzeniem już dziś.

Czytaj także:

Znaleziono 0 jaj oraz 0 Króliki! Twój rabat — 0%!