Informujemy, że strona www.multicooker.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.
Strona jest dostępna tylko dla osób w wieku 16 lat.

OK, ZAMKNIJ

16 Sierpnia 2017

Dlaczego Bluetooth a nie Wi-Fi?


To pytanie często pojawia się w Państwa komentarzach. Postanowiliśmy więc dokładnie wyjaśnić powody, dla których specjaliści REDMOND wybrali technologię Bluetooth 4.0 Low Energy, uznając ją za najbardziej skuteczną bezprzewodową sieć do sterowania inteligentnymi urządzeniami.

✔ Niezawodność

Bluetooth gwarantuje niezawodne połączenie. Sygnał Wi-Fi jest wrażliwy na emitowane przez urządzenia na fale elektromagnetyczne. Dlatego przy sterowaniu urządzeniami poprzez Wi-Fi mogą pojawiać się zakłócenia.

✔ Bezpieczeństwo

Kiedy używasz Wi-Fi istnieje duże prawdopodobieństwo włamania się do Twojej sieci. Technologia Bluetooth Low Energy łączy w sobie kilka mechanizmów zabezpieczenia przepływu danych: autentykację, autoryzację, szyfrowanie i algorytmy zapobiegające przechwyceniu danych. Podłączenie się do Twojej sieci i sterowanie inteligentnymi urządzeniami bez Twojej wiedzy jest więc w tym przypadku niemożliwe.

✔ Ograniczenie zużycia baterii

Bluetooth praktycznie nie zużywa baterii. Takie połączenie potrzebuje kilkakrotnie mniej energii niż Wi-Fi.

✔ Wygoda

Ilość kanałów połączenie poprzez Bluetooth Low Energy jest większa niż w przypadku Wi-Fi, co pozwala na jednoczesne podłączenie do smartfona z BLE dowolnej liczby inteligentnych urządzeń. Aby stworzyć lokalną sieć (Mesh) z ponad 10 urządzeń połączonych przez Wi-Fi potrzebne są mocniejsze i droższe rutery, niż te które zazwyczaj mamy w swoich domach.

✔ Nowoczesność

Odległość sterowania urządzeniami poprzez sieć Wi-Fi i protokół Bluetooth Low Energy z urządzeniami jest praktycznie jednakowa. W najbliższym czasie REDMOND planuje wprowadzić do inteligentnych urządzeń protokół przekazu danych Bluetooth 5 , który zwiększy 4 razy promień działania sieci i 2 razy szybkość przekazu. Przekazanie sygnału na smartfon będzie odbywało się bardzo szybko, np. kontaktronowy czujnik wyśle powiadomienie o otwarciu drzwi dosłownie w kilka sekund.

Czytaj także:

Znaleziono 0 jaj oraz 0 Króliki! Twój rabat — 0%!